Офіційна мова в Болгарії – болгарська, і на ній розмовляє практично все населення країни. Лише в деяких регіонах, де живе багато турків – можна почути турецьку. Російську або українську вважають рідною швидше як виняток, ті, хто переїхав жити до Болгарії з цих країн.

Але якщо ви хочете дізнатися не тільки про те, яка мова в Болгарії, а і як спілкуватися під час поїздки, і чи розуміють місцеві російську та англійську – читайте відповіді далі.

Зміст:

  1. Російська мова в Болгарії
  2. Чи можна в Болгарії говорити англійською?
  3. Найкорисніші фрази на Болгарській
  4. Найкорисніші слова на болгарській.

Російська мова в Болгарії

Місцева мова унікальна, так як вона пишеться на кирилиці і при цьому офіційно визнана європейською. Не зважаючи на цей факт, вона схожа на всі слов’янські мови, в там числі і на російську. Так що російську мову в Болгарії розуміють, а росіянам і українцям буде не складно зрозуміти болгарську.

Але розуміння через схожість мов це тільки один з плюсів. У цій країні в літній час знаходиться багато російськомовних людей. Вони не тільки приїжджають відпочити, а й влаштовуються працювати на сезон. Офіціантами, кухарями, адміністраторами в готелі, а також працюють в сфері розваг. Так що, чи говорять в Болгарії російською залежить ще від того, де ви знаходитеся і коли. Якщо це розпал пляжного сезону і Ви вирушили до узбережжя, то проблем з мовним питанням виникнути не повинно.

Чи можна в Болгарії говорити англійською?

Англійську мову в Болгарії активно вивчає молодь, так що ситуація з розумінням приблизно така ж, як і в інших пострадянських країнах. З часів незалежності і вступу до Євросоюзу – англійська стала основною іноземною мовою. На ній розмовляють молоді люди, які вчилися вже в незалежній країні. Але ось чи знають в Болгарії англійську люди старшого віку – сказати складно. Люди похилого віку в основному знають російську і болгарську, тоді як студенти – болгарську і англійську.

Найкорисніші фрази на Болгарській

Вивчити найчастіші фрази на болгарській буде не складно, з огляду на те, що мова дуже схожа на російську. Але це допоможе вам завжди бути ввічливим і заручитися підтримкою місцевих жителів.

Рекомендуємо вивчити слова і потрібні фрази на Болгарському, щоб потім використовувати їх в спілкуванні. Запишіть їх собі в телефон, щоб не забути. Маленький список стане в нагоді в поїздці.

Найкорисніші слова на болгарській:

1. Добрий день: «Доб’р ден».

2. Бувайте: «Довіждане».

3. Дякую: «Завдяки».

4. Будь ласка: «Моля».

5. Вибачте: «Ізвенете».

Незважаючи на те, що вас запросто зрозуміють на російській, проста ввічливість зробить спілкування з місцевими жителями набагато приємнішим. Також, можна скласти список корисних фраз для покупки цікавих речей – якщо плануєте відвідати ринки в не туристичних місцях.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Поки оцінок нема)
Loading...

Залишити коментар

Введіть свій коментар
Будь ласка, вкажіть тут соє ім'я