Болгарія – одна з найбільш відвідуваних країн серед громадян України та СНД. Держава входить до складу Європейського союзу, але при цьому не є країною-учасницею Шенгенської угоди. Тому у туристів виникає багато питань, головне з яких – чи потрібна віза до Болгарії громадянам України?

Зміст:

  1. Віза в Болгарію для громадян України в 2019 році
  2. Яка віза потрібна в Болгарію для громадян України?
  3. Як відкрити візу в Болгарію самостійно?
  4. Як отримати візу в Болгарію?
  5. Скільки коштує віза в Болгарію?
  6. Посольства Болгарії в Україні

Віза в Болгарію для громадян України в 2019 році

Віза в Болгарію. Ціна. Що потрібно для оформлення.

Туристи можуть потрапити в балканську державу з візою і без неї. Все залежить від типу закордонного паспорта.

Завдяки введенню на території України нової системи паспортів, більше не виникне питання, чи потрібна віза до Болгарії з біометричним паспортом. Відповідь однозначна – не потрібна. Угода була прийнята ще в червні 2017 року, і має на увазі спрощений в’їзд на територію Болгарії.

За рахунок угоди, з біометричним паспортом як турист з України, так і болгарин, можуть без проблем відвідувати країни Євросоюзу на термін не більше 90 днів. Для тих, хто думає, вирушаючи в Болгарію, чи потрібна віза українцям із закордонним паспортом старого зразка, відповідь – так.

Яка віза потрібна в Болгарію для громадян України?

Туристи з України часто запитують, чи потрібна віза до Болгарії, якщо є шенген. Завдяки впровадженню безвізового режиму, для українців не потрібна віза. В’їзд без візи можливий при наявності паспорта нового європейського зразка за умови, що період дії документа більше 3-х місяців з моменту закінчення поїздки.

Крім того, у туриста має бути підтвердження мети подорожі – наприклад, бронювання номера готелю, запрошення від близьких або друзів. На кордоні можуть перевірити фінансові кошти у громадян України – для цього необхідно мати банківську виписку по рахунках. За кожні півроку термін перебування в Болгарії не повинен бути більше 90 днів.

Для тих українців, у яких немає нового паспорта, туристична віза до Болгарії є обов’язковою до оформлення.

Як відкрити візу в Болгарію самостійно?

Віза в Болгарію. Ціна. Що потрібно для оформлення.

Шенгенська віза до Болгарії для українців є необхідністю при відсутності біометричного паспорта. Оформлення візи в Болгарію займає ті ж сроки, що і в інші країни. На виготовлення візи знадобиться близько 4 днів з періоду подачі заявки. При терміновому оформленні можна отримати візу протягом 2 днів.

Типи віз до Болгарії

Українцям зі старими закордонними паспортами потрібно обов’язково пам’ятати, які бувають, і скільки діє віза в Болгарії.

Для громадян України оформляють візи трьох типів:

• транзитна;

• короткострокова;

• довгострокова.

Транзитна віза передбачає транзитний проїзд через країну у напрямку до інших сусідніх держав. Отримуючи цю візу до Болгарії, документи передбачають перебування в державі не більше 2 днів.

Більшість туристів подають документи на візу до Болгарії для українців короткочасного типу. Її оформляють:

• для людей, які подорожують через турфірми;

• для українців, які хочуть відвідати близьких або друзів в балканській державі;

• для бізнес-поїздок;

• для учасників міжнародних делегацій, власників нерухомості на Балканах, спортсменів і діячів культури.

Короткочасна віза буває трьох типів – одно-, дво- і багаторазова. Перший варіант, віза в Болгарію, оформлена в Україні самостійно, передбачає одиничне право відвідування країни на 3 місяці.

Дворазова віза має на увазі два відвідування балканської держави і видається на період трьох місяців. Багаторазова віза дозволяє перебування в Болгарії до 90 днів з необмеженим числом відвідувань країни.

Як отримати візу в Болгарію?

Для оформлення короткочасної візи необхідний закордонний паспорт, його ксерокопія, анкета туриста з фотографією. Також для візи потрібно надати бронювання номера готелю з точним зазначенням дат перебування.

Для короткочасної візи необхідні копії квитків або копії документів на автотранспорт (якщо туристи будуть на ньому перетинати болгарський кордон). Болгарія вимагає також підтвердження фінансового стану, яке становить 50 євро на 1 день перебування на Балканах. Обов’язковим є поліс медичного страхування на термін подорожі.

Скільки коштує віза в Болгарію?

Віза в Болгарію. Ціна. Що потрібно для оформлення.

Головна дилема, яка виникає перед туристом при подачі документів, скільки коштує віза до Болгарії для українців. Якщо мандрівник оформляє документи в болгарському візовому центрі, то її ціна буде 35 євро за стандартний термін оформлення.

Якщо необхідна термінова віза в Болгарію, вартість зростає до 70 євро. Замовити таку послугу можна тільки в одеському візовому центрі. Вартість візи в Болгарію для українців включає в себе не тільки консульські, а й сервісні збори, які складають 22 євро. При подачі документів на візу до Болгарії для українців туристам варто пам’ятати, що ціна всіх зборів оплачується виключно в національній валюті за поточним курсом.

Оформляючи документи для в’їзду в Болгарію, туристи зобов’язані знати, що вартість візи може відрізнятися для різних категорій населення. Тому мандрівники повинні пам’ятати, скільки коштує туристична віза до Болгарії для українців.

Так, для дітей віком менше 6 років оформлення візи буде безкоштовним. Окремі категорії населення мають пільги і звільнення від консульського збору. До таких категорій відносяться пенсіонери, інваліди та їх супроводжуючі, українці, у яких кровні родичі проживають в країнах Євросоюзу, українці віком до 18 років.

Посольства Болгарії в Україні

Віза в Болгарію. Ціна. Що потрібно для оформлення.

На території України діє посольство Болгарії в Харкові і інших містах. Головним завданням організації є підтримка розвитку та взаємин між двома країнами. Історично склалося, що між Болгарією і Україною закріпилися міцні культурні, духовні та мовні контакти. Важливий фактор – існування на території Болгарії однієї з найбільших українських діаспор.

В Україні функціонує посольство Болгарії в Одесі, яке є найпопулярнішим серед туристів. Посольство Болгарії в Києві розміщено в Печерському районі. Установи приймають відвідувачів у всі робочі дні, крім вихідних, а також святкових днів для України і Болгарії.

Посольство Болгарії в Україні спрямовує свою діяльність на захист болгарських громадян на території української держави. Туристам, які планують поїздку в сонячну країну, слід дізнатися більше інформації, зайшовши в посольство Болгарії в Україні, офіційний сайт якого пропонує всі необхідні дані для в’їзду на Балкани. Мандрівникам також слід пам’ятати, де розташоване посольство України в Болгарії в разі виникнення непередбачених ситуацій.

Щороку Болгарію прагнуть відвідати сотні туристів з України та інших країн. Держава залучає своєю гостинністю, сонячною погодою, золотими пісками і бірюзовим морем. Болгарія є унікальним тандемом між європейськими та азіатськими державами, радо зустрічає туристів як влітку, так і взимку.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Поки оцінок нема)
Loading...

Залишити коментар

Введіть свій коментар
Будь ласка, вкажіть тут соє ім'я