Греція – держава, що має не тільки давню писемність і мову, а й валюту. Країна є членом Євросоюзу, для членів якого прийнято використання єдиної грошової одиниці. Тому у багатьох туристів виникає питання, яка валюта в Греції і які гроші використовувати у відпустці на Балканах.

Зміст:

  1. Яка валюта в Греції?
  2. Які гроші були в стародавній Греції?
  3. Де і як зняти гроші з карти в Греції?
  4. Як перевести гроші з Греції в Україну і назад?

Яка валюта в Греції?

Гроші Греції. Які використовуються? Як і де можна зняти?

У балканській державі введена єдина валюта, починаючи з 2002 року – євро. У Греції в широкому ужитку гроші всіх номіналів.

Гроші для відпустки

Подорожуючи по Балканах, потрібно знати, які гроші беруть в Греції. У місцевих ресторанчиках і невеликих магазинах краще розплачуватися дрібними грошима, щоб не створювати труднощів з видачею здачі. Туристу слід пам’ятати, що найчастіше євро номіналом 100 і 200 є фальшивими, їх краще не застосовувати.

З огляду на те, які гроші використовують в Греції, мандрівникові потрібно взяти у відпустку невеликий запас валюти і завести банківську карту. Бувалі мандрівники не радять брати на Балкани долари, так як курс в банках на пару «долар-євро» дуже несправедливий. Крім того, долари у туристів беруть в одиничних випадках – в приватних готелях і апартаментах.

Електронні карти

Якщо мандрівник тільки прибув на Балкани, і ще не знає, які гроші ходять в Греції, в кожному супермаркеті і готелі оплату можна провести карткою. На Балканах повсюдно діють платіжні системи Visa і MasterCard. Покриття терміналами в країні становить близько 99%. Оплатити покупку картою можна навіть в крамницях із сувенірами.

Досвідчені туристи радять відкривати в банку карту напередодні відпустки, і віддавати перевагу системі MasterCard. Це пов’язано з тим, що внутрішньою валютою системи є саме євро, що позбавить туриста від комісії за конвертацію валют під час покупок і зняття готівки.

Які гроші були в стародавній Греції?

Гроші Греції. Які використовуються? Як і де можна зняти?

Іноземці, які цікавляться історією Балкан, запитують, які гроші були в Греції до євро.

Драхма – гроші з історією

Історична національна валюта Греції – драхма. З давньогрецького її назва перекладається як «взяти жменю». Це найменування має давні історичні корені. Ще в 10 столітті до н.е. на Балканах розплачувалися жменями золотих монет з гранями або монетами з срібла у формі паличок. Примітно, що кожна область Греції мала свою драхму, яка відрізнялася вагою та зовнішнім оздобленням.

Перші гроші в стародавній Греції стали випускати у вигляді круглих монет тільки в 5 столітті до н.е. Монети карбувалися кратні 12, 10, 8, 5 і 3, і мали характерні назви – додека-, дека-, окта-, пента-, трідрахма. Найуживанішою серед населення монетою була драхма, кратна 4. Монета мала незвичайну гравіювання у вигляді профілю Афіни на аверсі і сови – на реверсі.

Інші грецькі гроші

Валюта Греції до євро і після драхми змінювалася неодноразово. Завдяки завоюванням Олександра Македонського драхма поширилася з Балкан в арабські країни, де гроші місцеве населення назвало «дирхам». Ці монети збереглися в Марокко та Об’єднаних Арабських Еміратах по сьогоднішній час.

У період владарювання Римської імперії драхми замінили динаріем. З приходом Візантійської імперії грецької валютою став солід. Нові завойовники підкоряли собі культуру Греції і нав’язували свої валюти. Так, в 15 столітті на території Балкан в побут увійшли турецькі піастри, які з’явилися після завоювання країни Османською імперією. Тому, якщо мандрівник запитує, як називалися гроші в Стародавній Греції, потрібно уточнювати період.

З набуттям незалежності в 1828 році уряд країни прийняв указ про введення нової грошової валюти – фенікс. Гроші були названі в честь птиці і символізували відродження Балкан. Через кілька років в 1833 році фенікс скасували, і ввели історичну валюту – драхму.

У 1981 році балканська держава стала членом Євросоюзу, але на кілька десятків років зберегла свою національну валюту. Тільки в 2001 році на території Балкан була введена єдина валюта – євро.

Де і як зняти гроші з карти в Греції?

Гроші Греції. Які використовуються? Як і де можна зняти?

Вирушаючи в подорож на Балкани, туристу потрібно знати, де зняти гроші в Греції. Місцеві банки працюють в одному режимі – з 8:00 до 14:30. Субота і неділя – державний вихідний. У великих туристичних містах і на курортах банки можуть мати подовжений графік роботи – до 21 годин.

У відділеннях можна як зняти гроші з банкомату в Греції, так і обміняти валюту. Також іноземні гроші на євро міняють в пунктах обміну і на пошті. Для обміну грошей турист зобов’язаний мати паспорт. Найчастіше банківська комісія на обмін варіюється від 1 до 2%.

На великих курортах для зручності туристів встановлені обмінні банкомати. У них мандрівники можуть поміняти електронні гроші в Греції або поміняти долари США, японські ієни і т.д. Комісія на обмін не відрізняється від банківської – 1-2%. Якщо турист використовує цілодобовий автомат, комісія буде збільшена в 2 рази.

Як перевести гроші з Греції в Україну і назад?

Гроші Греції. Які використовуються? Як і де можна зняти?

Мандрівники стикаються з питанням, як перевести гроші з Греції в Україну і назад. Рішень існує кілька.

Валютні системи переказів

Оптимальний варіант, щоб здійснити переказ грошей з Греції – скористатися системами грошових переказів, які працюють по всьому світу. З них левову частку займає відомий Western Union. Йому належить понад 45% переказів з Греції в Україну. Після Western Union почесне друге місце займає система MoneyGram. За відправку грошей Western Union візьме приблизно 2,5%, MoneyGram – 2%.

Використовуючи відомі системи перекладу, не потрібно відкривати рахунок, а сама процедура займе кілька хвилин. Для отримання переказ в Україні буде доступний вже протягом 30 хвилин після відправлення коштів. Відправляючи гроші в Україну, турист повинен пам’ятати, що існує банківський ліміт на суму. В Україну з інших країн не можна відправляти суму, більше ніж еквівалент 50 000 грн за одну операцію.

Переклад на банківський рахунок

Відкривши рахунок в банку, можна як відправити гроші з України до Греції, так і назад. Для цього досить використовувати систему SWIFT. Система відрізняється широкою мережею по всьому світу і вигідними тарифами на переказ грошей. У банківської системи є єдиний мінус на відміну від міжнародних систем переказів – гроші будуть надходити не через кілька хвилин, а протягом декількох днів.

Відкриття рахунку для переказу коштів в банках може бути безкоштовним або складати приблизно 30-60 грн. За зняття коштів доведеться заплатити близько 1% від суми.

З 2001 року в Греції повсюдно використовують євро. Однак керівництво країни не виключає, що історична грецька драхма може повернутися. Але поки на Балканах все платежі виробляють тільки за загальноприйнятою європейською валюті.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Поки оцінок нема)
Loading...

Залишити коментар

Введіть свій коментар
Будь ласка, вкажіть тут соє ім'я