Болгарія – країна, яка може похвалитися древньою історією. У туриста уявлення про державу складається не тільки з мальовничих пейзажів, а й національної кухні.

Головна визначна пам’ятка країни – місцеві напої в Болгарії. Щоб освоїти країну, зануритися в її життя і культуру, туристи вирішують дізнатися, що п’ють в Болгарії і які напої краще привезти як сувенір.

Зміст:

  1. Популярні національні напої Болгарії
  2. Алкогольні напої Болгарії
  3. Безалкогольні напої Болгарії

Популярні національні напої Болгарії

Популярні національні напої, що п'ють в Болгарії

Болгарія відома не тільки курортами і золотими пісками. Країну в усьому світі прославили традиційні напої Болгарії. Ця держава, в першу чергу, відома своїми виноградниками.

У Болгарії сприятливий клімат і грунт для вирощування різноманітних сортів винограду. Це дозволяє державі займати одне з лідируючих місць в Європі по виробництву вин і міцних напоїв. Більшість виноградників виростає на півдні країни. Виготовлення вина в Болгарії почалося ще в період фракійців. У 80х роках Болгарія посіла почесне друге місце в світі серед виробників вина.

Тому не дивно, що національні напої Болгарії – вина. На півдні Болгарії пригощають традиційним виноградом Мавруд, на Сході і Заході – Совіньон, на півночі – Мускат. Крім вина, візитна картка Болгарії – напої ракія, мастика і мента, характерні тільки для цієї країни.

Алкогольні напої Болгарії

Популярні національні напої, що п'ють в Болгарії

Болгарія славиться своїми алкогольними напоями, які не мають аналогів в світі.

Ракія

Найвідоміший гастрономічний атрибут, який асоціюється з країною – болгарський напій ракія. Ракія або болгарська горілка – головна визначна пам’ятка країни. За смаковими якостями і походженням ракія має схожість з бренді.

Напій являє собою фруктовий самогон. Історія виготовлення ракії йде корінням в глибину століть. Перші згадки про неї з’явилися ще в 14 столітті. Виготовлення цього напою має навіть власну назву – ракіджійство. Примітно, що технологія виробництва ракії не змінювалася протягом багатьох століть. У Болгарії з особливим трепетом ставляться до традицій і досвіду предків по виготовленню ракії.

Ракія входить в топ «кращі спиртні напої Болгарії». Вона має злегка жовтуватий відтінок, її міцність становить близько 40 відсотків. З таким параметром напій виробляють в промислових масштабах. Але міцніть ракії, виготовленої в домашніх умовах, може досягати 60 відсотків.

Ракія готується з перебродивших фруктів. Для отримання напою болгари використовують різні фрукти – сливи, виноград, груші, яблука. Щодо типу фруктів, які застосовують для ракії, напій має відповідну назву – сливовиця, гроздовіца, грушевий, яблокова. Серед них особливою популярністю користується ракія з абрикос. Найчастіше можна зустріти напій, виготовлений з комбінації фруктів з додаванням меду і горіхів.

Мастика

Популярні національні напої, що п'ють в Болгарії

Не меншою популярністю користується болгарська напій – мастика. Він виготовлений з витяжки анісу. Мастику також називають анісовою горілкою. Вміст спирту в мастиці може досягати 47%. Її прийнято вживати в якості охолоджуючого напою. Найчастіше мастику використовують як аперитив.

Головна відмінна риса мастики – зміна кольору. У звичайному стані напій представляє собою безбарвну рідину, але якщо в мастику налити воду, вона змінює колір, і стає невідмінною від молока.

Мента

Популярні національні напої, що п'ють в Болгарії

Болгарський напій мента – ще один традиційний атрибут країни. Мента – це лікер з м’яти з характерним зеленим кольором. Самим відомим різновидом напою є Мента Печера. Напій не прийнято пити в чистому вигляді, його додають до складу коктейлів. Найбільш відомою варіацією компонентів є мікс менти з молоком і вершками. В країні також популярний коктейль «Хмара», що включає в себе менту і мастику.

Буза

На особливу увагу заслуговує болгарський напій – квас. Унікальний продукт виробляють шляхом зброджування пшениці і кукурудзи. Буза – це своєрідне національне пиво Болгарії з вмістом алкоголю близько 1%. Для бузи характерний кисло-солодкий смак і неповторний аромат. Буза має насичену густу консистенцію і за кольором нагадує топлене молоко.

Вино

Популярні національні напої, що п'ють в Болгарії

Говорячи про алкогольні напої з Болгарії, не можна не згадати вино. У Болгарії виробляють як червоні, так і білі вина. Виноробство займає серйозну позицію в економіці країни. Тому до цієї майстерності ставляться з особливою повагою і серйозністю.

По всій країні поширені виноградники і винні погреби, туристам пропонують дегустації і тури від відомих виноробів. У Болгарії вино прийнято вживати до будь-якого прийому їжі, пити для втамування спраги. За дослідженням вчених, середня норма для болгарина – приблизно 1,5 л вина щодня.

Пиво

По всьому світу відомі не тільки міцні напої Болгарії, але й пиво. Цей напій дозволив країні зайняти 19 місце в світовому рейтингу по споживанню пива на душу населення. Історія пивоваріння в Болгарії почалася в 19 столітті, коли майстерність створення напою привезли з собою переселенці зі Швейцарії, Австрії та Угорщини. До цього періоду в Болгарії пиво не варили і не вживали. Сьогодні в країні функціонує понад 30 пивоварних заводів. Серед них найвідомішим брендом є пиво Warsteiner.

Безалкогольні напої Болгарії

Популярні національні напої, що п'ють в Болгарії

Популярні напої в Болгарії – це, в тому числі, і безалкогольні продукти. Болгари і туристи відносять напій «буза» на основі кукурудзи і пшениці до безалкогольних, однак, хоча і незначний, але вміст спирту в ньому є.

Більшість традиційних безалкогольних напоїв засновані на кислому молоці. Національний напій Болгарії – айран. Він являє собою холодний йогурт, в який додають сіль. Айран відмінно втамовує спрагу під час спеки і подається в охолодженому вигляді. Часто айран вживають разом з смаженим м’ясом для нівелювання жиру.

Традиційний болгарський напій – пахта. Його отримують в процесі збивання масла з вершків коров’ячого молока. Молочний продукт має напівпрозорий колір і характерний кислий смак. Не менш популярний безалкогольний напій – кепор. Його готують на основі томатного соку і кефіру.

Болгарія багата стародавніми традиціями приготування напоїв. Саме вони формують неповторний смак країни, відрізняють національні особливості від інших європейських держав, дозволяють надовго запам’ятати культуру Болгарії і привезти її частинку до себе на Батьківщину.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Поки оцінок нема)
Loading...

Залишити коментар

Введіть свій коментар
Будь ласка, вкажіть тут соє ім'я