Відбудований шедевр. Що дивитися в Дрездені

Відбудований шедевр. Що дивитися в Дрездені

Ідеї подорожей

Дрезден - одне з топових місць у списку кожного туриста. Попри те, що місто будо зруйноване війною, його історичні та архітектурні пам‘ятки відбудували, зберігши таким чином унікальний вигляд.
Крім того, це один із культурних центрів Німеччини. Мабуть, ви чули про джазовий фестиваль Діксіленд, який відбувається у травні, а на Різдво сюди з‘іжджаються задля низки різноманітних заходів, в тому числі і щоб відвідати найстаріший в країні ярмарок, який водночас є одним з найбільших святкових ярмарків у Європі.

Якщо ви потрапите сюди на один день, поспішіть відвідати передусім Дрезденську картинну галерею. Навіть якщо художнє мистецтво вас не надто приваблює.

Вона розташована в комплексі будівель Цвінґер, який сам по собі є видатним палацовим архітектурним ансамблем - ним варто прогулятися та дістатися до оглядового майданчика.

Під час Другої світової війни шедеври вивезли до Москви та Києва, а 1956-го їх повернули збереженими назад.

Найбільш відома картина, яка виставляється в дрезденській галереї - Сікстинська Мадонна Рафаеля. Крім того, тут зберігаються оригінали Альбрехта Дюррера, Лукаса Кранаха, Рембрандта, Яна Вермера, Веласкеса, Ель Греко, Рубенса та багатьох інших класичних живописців.

Наступною локацією радимо обрати Дрезденський замок, який був резиденцією саксонських королів. Їм тут справді було де розміститися - у будівлі понад півтисячі приміщень.

В останні місяці війни замок був зруйнований, повністю його відновили лише в 21 сторіччі. Тепер тут можна піднятися на башту Гаусманна та оглянути місто згори.

Усередині можна відвідати тематичні мистецькі виставки та інтер‘єри.

Кафедральний собор Дрездена також намагаються відвідати всі туристи, що прибувають до міста. Величний храм розташований на березі ріки Ельби - на нього неможливо не звернути уваги. Відновлена пам‘ятка епохи бароко має розкішний інтер‘єр, тож обов‘язково зайдіть до середини.

Ще одна будівля епохи бароко не залишиться непоміченою - Дрезденська державна опера. У порівнянні з багатьма європейськими театрами, ціни тут вважаються демократичними - можна придбати квиток в середньому за 20 євро. На топові вистави радимо робити це завчасно, оскільки вже за два тижні до події вільних місць може не бути. Крім класичних вистав, тут також показують і сучасні постановки.

Якщо ви не хочете йти на виставу, однак вам цікаво як же ж там усередині, то існує опція екскурсії. Під час неї покажуть недоступні для звичайних глядачів театральні приміщення, заведуть до зали й розкажуть про акустичні секрети.

Крім того, матимете змогу отримати враження і від багатого інтер‘єру - оперу прикрашають картини та фрески.

Як ви вже зрозуміли, Дрезден стоїть на берегах річки Ельби. Кажуть, коли Гете відвідував це місто, то був дуже вражений виглядом з набережної і назвав її балконом Європи. Легенда це чи правда, проте не можна сказати, що там відкривається якийсь приголомшливий вид. Однак пройтися з морозивом понад річкою справді буде приємністю. Тут є зелені зони, низка ресторанів, а також лави на терасі, з яких можна поспостерігати за плином течії.

Дрезденський балкон розташований біля пагорба, на якому розкинувся Брюльський сад. Узагалі в Дрездені багато парків, це доволі зелене місто, тому тут комфортно прогулюватися й улітку.

Ну і яка ж поїздка до Німеччини без пива? Прямуйте за цим хмільним напоєм до традиційного пивного саду - Ватцке. Броварня існує від 19 століття, а приміщення, в якому вона розташована - пам‘ятник архітектури. Футбольним вболівальникам тут буде особливо цікаво у день матчу - можна відчути атмосферу саксонського фанатизму наживо.

Автор: Аліна Денисенко

Підпишись, щоб отримувати новини та цікаві пропозиції

Ми обіцяємо, що ніколи не спамитимемо.